0
 x 
Кошик порожній

Мобільні термінали збору даних, інакше інвентаризатори або ТЗД – це портативні пристрої, оснащені сканером штрихового коду, мікропроцесором та енергонезалежною пам'яттю. Робота з тзд дозволяє оптимізувати процес обліку на підприємстві та локалізувати збір та обробку даних у місці проведення робіт.

На нашому сайті є стаття "Про термінали збору даних в питаннях та відповідях" Інформація з цієї статті вам також стане в нагоді, якщо ви вирішили купити ТЗД.

Вбудований сканер зчитує інформацію, що міститься в штрих-коді, та записує її в пам'ять термінала. За допомогою сенсорного екрана чи клавіатури, розміщеної на ТЗД, можна вводити додаткову інформацію. Клавіатура може бути як з невеликою кількістю кнопок, так і повноцінною розкладкою. Для подальшого використання та обробки накопиченої інформації термінали збору даних можна підключати до системи POS, комп'ютера, принтера штрих-кодів або звичайного принтера.

Методи передачі, що застосовуються в ТЗД: пряме підключення через інтерфейсний кабель/зарядно-комунікаційний пристрій, Bluetooth, радіо (WiFi), GSM, RFID. ТЗД термінал може комплектуватися як однослотовою, так і багатослотовою комунікаційно-зарядною підставкою. Можна придбати окремі зарядні пристрої для батарей терміналів.

Відрізняються термінали збору даних та операційними системами. За допомогою терміналів даних вирішуються різні завдання, але найчастіше використовуються ТЗД для інвентаризації. Нові вимоги ринку призводять до розширення асортименту та збільшення товарообігу. Співробітникам підприємств стає все важче контролювати процес приймання та відпуску товарів. Відійшли в минулі часи, коли магазин міг дозволити собі закритися на переоблік чи інвентаризацію. Зазнавати збитків через помилки при роботі з товаром – теж не вихід. І тут на допомогу приходять термінали збору даних. З їхньою допомогою процес інвентаризації полягає у скануванні штрих-коду з упаковки товару і введенням з клавіатури терміналу кількості, що залишилася, або в скануванні всього товару. При поголовному скануванні товар з однаковим штрих-кодом підсумовується.

Сфери застосування терміналів тзд

Сфери використання мобільних терміналів збору даних:

Автоматизований процес інвентаризації за допомогою штрих кодів дозволяє скоротити чи повністю уникнути зупинки роботи магазину на інвентаризацію. За допомогою термінала тсд також вирішуються такі завдання, як підтримка оптимального рівня та асортименту товарних запасів, формування замовлень на постачання товарів, надходження та відпуск товарів. Тому до початку роботи користувачеві необхідно визначитися зі складом та структурою інформації, яка збиратиметься, зберігатиметься та передаватиметься з терміналу в комп'ютер. Для вирішення таких специфічних завдань використовуються спеціалізоване програмне забезпечення, яке дозволяє спростити та прискорити процедуру збору даних для подальшої їх обробки з використанням додатків MS Windows, EXCEL, ACCESS та ін. або будь-яких прикладних програм. Програмне забезпечення може включати діалоги та довідники. Збір даних здійснюється оператором відповідно до завантажених у термінал діалогів. При інвентаризації можливі різні способи введення коду об'єкта: читанням сканером відповідного штрих-коду, ручним введенням та вибором зі списку об'єктів. Останні моделі ТЗД дозволяють зберігати у пам'яті всю базу товарів підприємства, або отримувати дані із сервера підприємства бездротовою Wi-Fi мережі. 

Термінал збору даних також можна використовувати як прайс-чеккер, пристрій для перевірки цін. При цьому термінал завантажується весь перелік продукції із зазначенням останніх цін. Після цього при зчитуванні штрих-коду на дисплеї з'являється інформація про ціну товару. У великому супермаркеті ціни потрібно перевіряти дуже часто, щоб унеможливити зміщення цінника. При використанні у зв'язці з терміналом ще й мобільного принтера друку етикеток можна відразу ж роздруковувати етикетки з новими цінами. Співробітник магазину може одночасно перевіряти правильність нанесення цінника та проводити інвентаризацію товару. Якщо в магазині побудувати бездротову мережу та використовувати бездротові термінали збору даних, то співробітник торгового залу може відразу надсилати на склад завдання поповнити запаси на полицях торгового залу.

Термінали збору даних можуть значно підвищити рівень обслуговування у магазинах взуття, одягу, електроніки чи інших товарів. Прямо у торговому залі продавець може переглянути інформацію про наявність на складі моделей потрібних розмірів, характеристик та кольорів. Покупцю не доведеться чекати, доки продавець з'ясує цю інформацію.

Ще однією сферою застосування з урахуванням терміналів також є інвентаризація основних засобів. Процес інвентаризації виглядає так: у програмному забезпеченні створюється база даних з основних засобів із внутрішнім обліковим номером кожного інвентарю. При надходженні ОС на підприємство роздруковується етикетка зі штрих кодом та описом ОС згідно з інвентарною карткою, ця етикетка наклеюється і далі весь облік проводиться за допомогою штрих кодів. Вбудований термінал сканер зчитує інформацію, що міститься в штрих-коді, і записує її в пам'ять терміналу. За допомогою клавіатури на терміналі можна вводити додаткову інформацію.

Персоналу, що працює в русі при проведенні інвентаризації основних засобів, буде набагато простіше збирати точні дані, використовуючи ТЗД, при цьому не будучи прив'язаними до мережі або настільного комп'ютера, і не використовуючи паперових носіїв. Головна перевага цього рішення – якість та оперативність збору інформації.

Ще одним сегментом впровадження ТЗД є транспорт та логістика – побудова ефективної системи доставки вантажів. Транспортникам необхідно маркувати вантаж клієнта за допомогою принтерів штрих-коду, іноді палетувати, стежити за поверненням тари. Крім фізичної доставки вантажів відбувається зміна власників. Це викликає величезний потік супровідних документів та інформації. Документи мають «здатність» губитися, а інформація – спотворюватись. Адже в системі працюють люди, яким, як відомо, властиво помилятися. Термінали збору даних допомагають автоматизувати, а значить побудувати надійну систему з надійних елементів, а також спростити роботу. Вони мають також вбудовані фотокамери, щоб підтвердити стан отриманого товару.