Про ТЗД термінали збору даних у питаннях та відповідях: Що таке ТЗД? Як розшифровується ТЗД? Які бувають ТЗД?
Що таке ТЗД?
ТЗД – це мобільний мінікоп'ютер (деякі моделі виглядають як смартфон) із вбудованим сканером штрих-коду і часто у більш захищеному корпусі, порівняно з консьюмерськими пристроями. Іноді термінал збору даних називають сканер, іноді сканер, термінал, іноді інвентаризатор.
На нашому сайті є стаття "Що таке термінал збору даних?" https://www.mindeo.com.ua/poleznye-materialy/255-terminal-tzd-what-is-it Інформація з цієї статті вам також стане в нагоді, якщо ви вирішили купити ТЗД.
Як розшифровується ТЗД?
ТЗД – це скорочення, абревіатура від Терміналу Збору Даних. За кордоном, а раніше іноді і на наших територіях часто використовувалося позначення PDT portable data terminal – портативний термінал даних.
Як перекладається ТЗД?
Можна сказати, що ТЗД перекладається як термінал збору даних, оскільки, як ми згадали вище, ТЗД – це скорочення, абревіатура від термінал збору даних.
Що таке радіотермінал?
Радіотермінали спочатку називали одні з перших моделей терміналів збору даних, оскільки вони передавали інформацію по радіоканалах. Нині ця назва вже застаріла. При цьому досі часто використовується назва мобільного тзд, хоча всі термінали за замовчуванням є мобільними.
Що може ТЗД?
Друга назва ТЗД терміналу – це інвентаризатор. І основним виконуваним завданням на початку використання була інвентаризація, її прискорення шляхом автоматизації. Перші batch або off-line термінали накопичували дані про товари і потім через комунікаційно-зарядне постачання передавали дані. Пізніше ТСС стали оснащувати радіомодулями WiFi, Bluetooth, IDA і почали використовувати для передачі даних в реальному часі і підвищення точності даних про відвантаження або про приходи товарів. Завдань, розв'язуваних з допомогою ТЗД безліч – і простежування всіх етапах виробництва чи логістики. ТЗД стали схожими на смартфони і в них почали вбудовувати фотокамери. Тепер з їх допомогою фіксують доставку товарів та стан упаковки, а також одержувач підписом підтверджує отримання. До речі, термінали зараз використовують і для інвентаризації основних засобів.
Які бувають ТЗД?
За форм-фактором термінали даних можна поділити на два великі типи - термінали для складу в удароміцному корпусі та термінали у форматі смартфона, які давно називали наладонниками, мобільні пристрої класу EDA (enterprise digital assistant – корпоративний цифровий помічник). За операційною системою зараз використовуються Android ТЗД і Windows термінали.
До класу ТЗД відносять також пристрої, що виконують схожі завдання, але відрізняють за розмірами та способом використання пристрою: наручні тзд (кріпляться на руку і працюють у парі зі сканером-кільцем, що надягається на палець), транспортні комп'ютери (кріпляться на навантажувач або інший транспорт і працюють у парі з радіосканером або дротяним ручним сканером штрих-коду). В асортименті компанії Mindeo є сканер штрих-коду з пам'яттю, що отримав назву - міні термінал або лайт-термінал.
Чим відрізняється сканер від ТЗД?
Іноді термінал збору даних називають сканером. Про процесс сканування користувачы можуть казати - «пропікали» сканером штрих-коди». Але насправді дротовий сканер штрих кодів або бездротовий радіосканер - пристрій найпростіший, він тільки зчитує декодує зображення і передає інформацію на головний пристрій (комп'ютер, ноутбук, POS термінал) або на сервер.
Як працювати з ТЗД сканером?
Інтерфейс сучасного ТЗД (особливо якщо це термінал в форматы смартфону) дуже знайомий сучасному користувачеві, адже на ньому встановлені знайомі всім операційні системи Android. Але зверніть увагу, що як і комп'ютер чи ноутбук, лише операційною системою та програмою для зчитування не обійтися – потрібно буде купити програмне забезпечення для інвентаризації, приходу, реалізації товару. Вибирайте програму під ваші потреби, а ми можемо дати тзд на тести zк дистриб'ютор Mindeo в Україні.
Як користуватись ТЗД на складі?
Сам процес використання ТЗД дуже простий. Сканер штрих-коду, вбудований у термінал, випромінює точку або лінію сканування зазвичай червоного або зеленого кольору. Потрібно націлитись на штрих-код і натиснути кнопку сканування. Кнопка сканування зазвичай розташована на рукоятці, в центрі верхньої панелі корпусу або з боків і «пропікати» = відсканувати штрих-коди не складно. Швидше за все важливіше переконатися, що функціонал вибраного програмного забезпечення терміналу покриває всі завдання.